Корзина
4 отзыва
+380999443492
Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження
Контакты
Нестеров Дмитрий Викторович ФЛП
+38099944-34-92
+38096422-10-77
Дмитрий Нестеров
УкраинаДнепропетровская областьДнепрпр-т Кирова, 92г, оф. 112
Карта

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Податкові рішення та кримінальне провадження

       Слід нагадати читачу, що перевірки, про які йдеться у справжній серії статей, було проведено в межах кримінального провадження. Крім того, за результатами адміністративного оскарження податкового рішення його частину було скасовано, а тому його було відізвано шляхом направлення нового податкового рішення з урахуванням зменшення його суми. Однак податкове повідомлення-рішення, яким скасовувалося первинне податкове повідомлення-рішення, було заповнено без вказування в ньому акту перевірки, на підставі якого його було винесено, та без вказування порушення норми податкового законодавства, за яке його було винесено. Таким чином, існувала принципова відмінність між рішеннями не лише за сумою, але й за підставами  таких рішень. Тобто, в результаті перевірки було отримано два незалежні податкові повідомлення-рішення, кожне з яких довелося оскаржувати в судовому порядку окремо.

      До чого це призвело ― здогадатися не складно. Результатом стали судові рішення, що принципово відрізняються між собою мотивувальною частиною, бо винесено їх різними суддями (колегіями суддів в апеляційній інстанції). Більше того, один і той самий суд першої інстанції виніс два рішення з протилежними резолютивними частинами – один суддя позов задовольнив, а інший у задоволенні відмовив (за тим самим актом перевірки).

      У цій статті мова піде про судове рішення, яким позовні вимоги платника податків було задоволено в першій інстанції, а судом апеляційної інстанції рішення було залишено без змін.

      Як вбачається з матеріалів справи, підставою для проведення перевірки стала постанова від 05.11.2014р. Слідчого відділу Кіровського районного відділу Дніпропетровського міського управління Головного управляння Міністерства внутрішніх справ України у Дніпропетровській області по кримінальному провадженню №12014040670003431 від 04.09.2014р. за ознаками складу кримінального правопорушення відносно посадових осіб ПрАТ «Ремонтно-монтажне підприємство "ХАРЧОВИК".

      Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

      Відповідно до п. 21.1 ст. 21 Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами та забезпечувати сумлінне виконання покладених на контролюючі органи функцій.

      Відповідно до п. 86.9 ст. 89 Податкового кодексу України У разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи ― підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили. Матеріали такої перевірки разом з висновками контролюючого органу передаються органу, що призначив перевірку.

      На момент прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень у відповідача не було відомостей щодо прийняття судом рішення у кримінальній справі.

      За наведених обставин, враховуючи, що докази набрання законної сили відповідним рішенням суду у зазначеній кримінальній справі у матеріалах справи відсутні, суд приходить до висновку, що податковим органом податкові повідомлення-рішення винесені з порушенням законодавства, а тому підлягають скасуванню.

      Саме з таких мотивів судом першої інстанції адміністративний позов платника податків було задоволено повністю. Постанова у справі судом апеляційної інстанції залишена без змін, тобто суд апеляційної інстанції з викладеним вище також погодився.

      Основною проблемою використання таких позицій у подальшому є відміна базової норми податкового кодексу України, на яку посилається суд першої інстанції – 86.9 податкового кодексу України на підставі Закону № 655-VIII від 17.07.2015, який набрав чинності з 13.08.2015. Тобто, за податковими повідомленнями-рішеннями, прийнятими за аналогічних обставин після вказаної дати, платники податків не зможуть будувати свій захист на такій мотивації.

 

Партнер ПО Муравейник, Нестеров Дмитро Вікторович. 30.10.2015

Обжалование решений ГНС

 

Статті з цієї серії

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 2. Описання справи

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 4. Скарга на податкове повідомлення-рішення

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 5. Нецільове використання земельної ділянки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки – інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 7. Здійснення виробничої діяльності у періоді

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 9. Податкові рішення та повноваження контролюючого органу
facebook twitter
Предыдущие статьи