Корзина
4 отзыва
+380999443492
Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки - інформація
Контакты
Нестеров Дмитрий Викторович ФЛП
+38099944-34-92
+38096422-10-77
Дмитрий Нестеров
УкраинаДнепропетровская областьДнепрпр-т Кирова, 92г, оф. 112
Карта

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки - інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки - інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки - інформація

Грошова оцінка земельної ділянки – інформація

      Слід також звернути уваги на той факт, що грошова оцінка земельної ділянки не може бути взята з будь-якого джерела інформації. Грошова оцінка земельної ділянки стосовно конкретної земельної ділянки міститься лише в одному джерелі інформації – у витязі про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Тому будь-які намагання податківців встановити грошову оцінку земельної ділянки, відмінну від зазначеної у такому документі, є протиправними. В нашій справі податківці спробували встановити нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки використовуючи листи земагенства, які були отримані ними у відповідь на запити невідомого змісту.

      Згідно п.288.1 ст.288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.  Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

      Разом з тим, згідно п.288.5 ст. 288 ПКУ розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.   289 ПКУ для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

      Одночасно, згідно статті 4 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого Наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах «Про порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» № 18/15/21/11 від 27.01.2006 за результатами   нормативної    грошової    оцінки    земель складається  технічна  документація.  Дані  про нормативну грошову оцінку  окремої  земельної  ділянки  оформляються  як   витяг   із технічної  документації  про  нормативну  грошову оцінку земельної ділянки згідно з додатком 2.

      Одночасно з цим, згідно п. 1.4 статті 1 вказаного Порядку інформаційною  базою  для  нормативної  грошової  оцінки земель  сільськогосподарського  призначення є матеріали державного земельного кадастру (кількісна  і  якісна  характеристика  земель, бонітування ґрунтів,    економічна   оцінка   земель),   матеріали внутрігосподарського   землевпорядкування,   а   земель  населених пунктів  ― їх  генеральні  плани та проекти планування і забудови населених  пунктів,  матеріали   економічної   оцінки   території, матеріали інвентаризації земель населених пунктів проекти забудови та  розподілу  території  населених   пунктів,   місцеві   правила забудови.

      Тобто, листи територіальних управлінь Держземагенства не можуть бути інформаційною базою нормативної грошової оцінки земельних ділянок та не можуть містити результатів нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

      Таким чином, застосування перевіряючим при розрахунку орендної плати за землю норм  листа №23/826 від 24.07.2014 є таким, що суперечить діючому законодавству України в частині Наказу Державного Комітету України по земельних ресурсах «Про порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» № 18/15/21/11 від 27.01.2006, п.п.288.5.1 п.288.5 статті 288 ПКУ. Єдиним джерелом інформації щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки є витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

 

Партнер ПО Муравейник, Нестеров Дмитро Вікторович. 30.10.2015

Обжалование решений ГНС

 

Статті з цієї серії

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 2. Описання справи

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 4. Скарга на податкове повідомлення-рішення

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 5. Нецільове використання земельної ділянки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки – інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 7. Здійснення виробничої діяльності у періоді

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 9. Податкові рішення та повноваження контролюючого органу
facebook twitter
Предыдущие статьи