Корзина
4 отзыва
+380999443492
Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки
Контакты
Нестеров Дмитрий Викторович ФЛП
+38099944-34-92
+38096422-10-77
Дмитрий Нестеров
УкраинаДнепропетровская областьДнепрпр-т Кирова, 92г, оф. 112
Карта

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Заперечення до акту перевірки

      Заперечення до акту перевірки – це вияв незгоди з викладеним у ньому податковим органом. Заперечення до акту перевірки подаються платником податків до контролюючого органу, який склав такий акт перевірки, відповідно до статті 86.7 податкового кодексу України. Заперечення до акту перевірки мають містити аргументовану вимогу повного або часткового перегляду результатів такої перевірки. Термін подання заперечення на акт перевірки податкової складає п’ять робочих днів з дня отримання акта такої перевірки згідно статті 86.7 податкового кодексу України. У разі, якщо термін подання заперечення на акт перевірки податкової буде порушено платником, такі заперечення податковою розглянуті не будуть. Розглядаються заперечення до акту перевірки протягом п’яти робочих днів, що настають за днем їх отримання податковим органом. При цьому в засіданні щодо розгляду таких заперечень має право брати участь представник платника податків за умови, що вимога про це міститься у самих запереченнях. За таких обставин згідно тієї ж статті 86.7 податкового кодексу України податковий орган повинен повідомити платника податків про дату, час та місце проведення розгляду заперечень до акту перевірки. Заперечення до акту перевірки є невід’ємною частиною такого акту перевірки, тому мають значення на всіх наступних етапах оскарження податкового повідомлення-рішення, винесеного на підставі такого акту перевірки.

      Слід звернути увагу на той факт, що в ході перевірки і на момент оформлення її результатів платник податків фактично позбавлений будь-якої можливості впливати на хід перевірки чи оформлення її результатів. Однак безпосередньо після закінчення перевірки платник податків має право висловити свою думку у запереченнях до акту перевірки. Жодним чином, окрім посилань на заперечення до акту перевірки, платник податків у подальшому не зможе довести, що ним доводилися до відома контролюючого органу його позиції, факти та обставини, на які він посилається.

      Повернімося до справи, яка розглядається у цій серії статей.

      Приватним Акціонерним Товариством "РМП "ХАРЧОВИК" 02.12.2014 року було подано заперечення до акту перевірки №3398/2204/05496684, в яких товариство аргументовано просило:

1.      Надати можливість уповноваженій особі ПрАТ «РМП «ХАРЧОВИК» брати участь у розгляді заперечень

2.      Про дату та час розгляду заперечень сповістити засобами поштового зв’язку, повідомлення направити на податкову адресу ПрАТ «РМП «ХАРЧОВИК»: 49091, Дніпропетровська обл., місто Дніпропетровськ, ВУЛИЦЯ ГОРЬКОГО, будинок 7

3.      Надати відповідь на дані заперечення у порядку пункту 86.7 Податкового кодексу України

4.      За результатами розгляду заперечень не приймати податкових повідомлень-рішень про донарахування зобов’язань з плати за землю та штрафних санкцій за порушення податкового законодавства чи законодавства в сфері земельних відносин

5.      За результатами розгляду заперечень не приймати жодних податкових повідомлень-рішень.

6.      Дослідити доводи, наведені у справжніх запереченнях, та докази, надані як додатки до справжніх заперечень та зазначити у результатах розгляду заперечень той факт, що використання земельної ділянки не за цільовим призначенням (нецільове використання земельної ділянки) не мало місця.

      Розгляд вказаних заперечень відбувся у приміщенні ДПІ у Кіровському районі 8 грудня 2014 року о 16-00 годині. Розгляд заперечень до акту перевірки №3398/2204/05496684 проходив у повній відповідності до вимог ПКУ.

      Однак, згідно наказу №1084 від 09 грудня 2014 року ДПІ було призначено документальну позапланову виїзну перевірку з підстав вимог п.п. 78.1.5 та п.п. 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 ПКУ. Вказана перевірка проводилася в період з 12.12.2014 по 18.12.2014 року. Результати вказаної перевірки викладено у акті перевірки №3718/2204/05496684 від 23.12.2014.

      Як ви можете бачити, на практиці надання заперечень до акту перевірки може привести до призначення нової позапланової документальної виїзної перевірки. Однак не варто її лякатися, податківці в ході цієї перевірки мають право перевіряти лише ті факти та обставини, на які посилався платник податків у своїх запереченнях та які не були досліджені в ході проведення первинної перевірки.

 

Партнер ПО Муравейник, Нестеров Дмитро Вікторович. 30.10.2015

Обжалование решений ГНС

 

Статті з цієї серії

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 2. Описання справи

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 4. Скарга на податкове повідомлення-рішення

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 5. Нецільове використання земельної ділянки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки – інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 7. Здійснення виробничої діяльності у періоді

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 9. Податкові рішення та повноваження контролюючого органу
facebook twitter
Предыдущие статьи