Корзина
4 отзыва
+380999443492
Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ
Контакты
Нестеров Дмитрий Викторович ФЛП
+38099944-34-92
+38096422-10-77
Дмитрий Нестеров
УкраинаДнепропетровская областьДнепрпр-т Кирова, 92г, оф. 112
Карта

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Початок серії статей щодо оскарження податкових рішень у земельних правовідносинах

Вступ

      Нещодавно нашим правовим об’єднанням було проведено низку судових процесів на стороні платника податків, які стосувалися безпосередньо земельних правовідносин. Спори з податковою щодо земельних правовідносин виникають у платників податків нерідко, однак останнього часу податкова розпочала розглядати земельні правовідносини як істотне джерело нарахування штрафних санкцій. Вся  справа в тому, що земельні правовідносини з точки зору оподаткування не складають великих труднощів для бухгалтерів (на відміну від, скажімо, податку на додану вартість або податку на прибуток підприємств), тому донарахування з плати за землю зазвичай виникали з приводу невірно встановленого (встановленого не у відповідності до діючого законодавства України) розміру орендної плати за землю у договорі оренди земельної ділянки.

      Однак з деякого часу земельні правовідносини стали нести у собі додаткові ризики виникнення спорів з податковою, які базуються на намаганнях податкової інспекції змінити не ставку орендної плати за земельну ділянку, а нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

      Як відомо, саме нормативна грошова оцінка земельної ділянки є базою для нарахування орендної плати за землю. Тому змінюючи базу нарахування податкова інспекція змінює і щомісячний розмір платежів з цього податку.

      Також слід зауважити, що самостійно платник податку розмір грошової оцінки земельної ділянки не визначає. Тобто, платник податку не в змозі заздалегідь, з метою уникнення проблем у подальшому у сфері земельних правовідносин, завищити розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що ним орендується.

      Зазначені вище проблеми ускладнюються ще й дією заборони на проведення перевірок малих суб’єктів підприємництва. Земельні правовідносини оподатковуються згідно норм податкового кодексу України, тому контроль за додержанням правил оподаткування земельних ділянок покладено на фіскальну службу України. А між тим, щодо суб’єкта малого підприємництва органами фіскальної служби наразі може бути призначена позапланова виїзна перевірка лише в межах кримінального провадження. Тому у більшості випадків виникнення спору з податковою щодо земельних правовідносин наявне кримінальне провадження, в рамках якого була призначена перевірка. Від вирішення спору в оподаткуванні земельних правовідносин залежить не тільки власне доля донарахованих сум плати за землю, а й чи буде закрите кримінальне провадження, чи його матеріали будуть направлені до суду.

      Найпоширенішим  у нашій практиці інструментом зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яким користується фіскальна служба, є зміна коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки, який приймає участь у формуванні грошової оцінки земельної ділянки та суттєво впливає на її розмір.

      Серія статей, яку буде розміщено на нашому сайті, має за мету допомогти Вам очистити  земельні правовідносини від ризику появи додаткових податкових навантажень на земельні ділянки, надавши Вам  інформацію щодо необхідних документів, що мають бути вами отримані та збережені з метою відстоювань своїх прав у подальшому.

      Статті, які будуть розміщені на нашому сайті, будуть описувати справу, яку було виграно нашими юристами, та предметом якої стало донарахування податкових зобов’язань в загальній сумі близько 500 000 гривень.

Партнер ПО Муравейник, Нестеров Дмитро Вікторович. 30.10.2015

Обжалование решений ГНС

 

Статті з цієї серії

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 1. Вступ

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 2. Описання справи

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 3. Заперечення до акту перевірки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 4. Скарга на податкове повідомлення-рішення

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 5. Нецільове використання земельної ділянки

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 6. Грошова оцінка земельної ділянки – інформація

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 7. Здійснення виробничої діяльності у періоді

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 8. Податкові рішення та кримінальне провадження

Земельні правовідносини – спори з податковою. Частина 9. Податкові рішення та повноваження контролюючого органу

facebook twitter
Предыдущие статьи